با نام  و یاد خدا و با سلام و احترام ،بخشی از اخبار صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در هفته ای که گذشت (شماره ٢۵)

١- لغو برگزاری تعدادی از نمایشگاههای تقویم شده در سایت نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در ماههای دی  و بهمن ماه  ،علیرغم همه تلاشهای مدیران محترم این سایت و تسهیلات ارائه شده و همکاری های صورت گرفته با بازتاب مناسبی در سطح صنعت نمایشگاهی روبرو نشد. خطراستمرار این نوع رفتار در سایر موضوعات تقویم شده می تواند آسیب جدی به سایت واردنماید. مدیران ارشد نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب باید دراین چالش جدی با ارائه راهکارهای حمایتی و هدایتی پیروز و سربلند از این مرحله بیرون بیایند. به جهت شناختی که از این عزیزان که از دوستان بسیار تمیز وبا غیرت  بنده نیز هستند دارم، مطمئن هستم مثل سایر موضوعات مشابه بااستفاده ازنظر کارشناسان وپیشکسوتان این مهم را به سمت موفقیت هدایت خواهند نمود.

٢-امضای ١۵٧ نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در حمایت از برگزاری نمایشگاه عرضه توانمندیهای روستاییان وعشایر از سه منظر مورد توجه واقع شده است :اول آنکه این حجم از توجه و این تعداد نماینده حامی  نشان می دهد که بدوآ جایگاه روستائیان و عشایر مورد عنایت و سپس صنعت نمایشگاهی دارای جایگاه مناسبی است دوم آنکه تشویق برای تولیدات با کیفیت روستائیان و عشایر در راستای اقتصاد مقاومتی از اهمیت جدی برخوردار است و سوم آنکه استمرار این نمایشگاه و نمایشگاههایی از این دست مورد اقبال این عزیزان قرار گرفته است

٣-اطلاع رسانی در زمینه تاریخچه  برگزاری نمایشگاه در ایران و جهان ،اساسنامه اتحادیه جهانی نمایشگاهها، و همچنین نوشته ای از آقای شاهرخ مدرس پیش کسوت صنعت نمایشگاهی و مدرس صنعت نمایشگاهی در مورد صنعت نمایشگاهی ایران در راستای بین المللی شدن،ومقاله ای از آقای حسین میر ظفرجویان عضو هیئت علمی و کارشناس ارشد صنعت نمایشگاهی در مورد زمینه های تاریخی -اجتماعی پیدایش فضاهای نمایشگاهی و مقاله ای از آقای آریا مجیدی کارشناس ارشد صنعت نمایشگاهی در مورد نقش نمایشگاهها در رشد و توسعه اقتصاد کشورها و مقاله ای ازآقای محمد سعادتی پور کارشناس ارشد روابط عمومی و کارشناس صنعت نمایشگاهی در مورد اهمیت و اعتبار نمایشگاه بین المللی تهران و ضرورت صیانت از آن ،درسی و چهارمین ویژه نامه کالا،خدمات تجهیزات فروشگاهی و فروشگاههای زنجیره ای  با گستره توزیع در کشور با بازتابهای قابل تاملی روبرو شده است. انتشار مطالب صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در هر حد و اندازه باید مورد توجه جدی  دست اندر کاران این صنعت قرار گیرد.

۴-فعالیت فرهنگی و اجتماعی اتاق اصناف ایران به خصوص در بخش زندگی سبز و حفاظت از محیط زیست و تشویق اصناف محترم به رعایت الزامات محیط زیستی مورد تقدیر اعضا ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز قرار گرفت . امیدوارم با استمرار این نوع حمایت ها در سطح ملی امکان دستیابی به یک توسعه پایدار مبتنی بر حمایت آحاد جامعه مهیا گردد.

۵-حسب اطلاع ،انجمن صنفی کارفرمایی غرفه سازان به منظور ارتقا سطح  کیفی و کمی فعالیت های خود با هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق در حال تدوین  سند چشم انداز انجمن هستند . این خبر علاوه بر اینکه موجب خوشحالی است بلکه نشان ازبلوغ تشکل و توجه مدیران تشکل به افق و آینده این بخش از صنعت نمایشگاهی است . پیشاپیش این اقدام پسندیده و علمی را تبریک عرض می کنیم.

۶- برگزاری چهارمین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران،معماری و مدیریت شهری  و سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران  که توسط دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی  و انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران ،هفتم و هشتم بهمن ماه در سالن اجتماعات برج میلاد با رویکردی  نوین در زمینه هوشمندسازی شهرها و شهرک ها ،مدیریت هوشمند ،اهداف و برنامه های هوشمند  تحولی جدید در برگزاری کنفرانس تلقی میگردد. خبر دلگرم کننده و با اهمیتی است .امیدوارم این نوع حرکت های بدیع بتوانند به صورت کاربردی نتایج تعیین کننده ای را در موضوعات مورد نظر کنفرانس ایجاد نمایند. همیشه با باور اینکه ما باید در جهان سرآمد باشیم  زندگی  می کنیم. و به این ایمان دارم که خواهیم شد.بااحترام مجدد داود آدینه ٢۵ دی ماه ١٣٩۵