اخبار  صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته

اخبار صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته بشرح زیر اعلام میگردد:

با یاد و نام خدا و با سلام و احترام ، با تبریک ولادت حضرت خدیجه (س) و ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام ، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته (شماره ۹۳ سال سوم) را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
۱-جناب آقای دکتر شریعتمداری وزیر محترم صنعت ،معدن و تجارت در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که «خروج آمریکا چه تاثیری در تولید کشور دارد؟» فرمودند : از روزی که سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد «نگاه درون زا به توانایی های داخلی» در اقتصاد کشور شکل گرفته است.و امروز در بخش قابل توجهی از تولید به هیچ وجه به فضای بیرونی نیاز نداریم و توانمندی های داخل کشور برای رفع احتیاج ها کافی است و اقتصاد ایران آنقدر وسیع و متنوع است که به هیچ وجه با توپ و تشرهای توخالی، ضربه ای به آن وارد نمی شود.
۲- آقاى مهندس محمدرضا مودودی معاون محترم سازمان توسعه تجارت و دبیر ستاد انتخاب برند ملی در یک پیام اعتراض گونه فرمودند:متأسفانه مجموعه‌های غیرقانونی متعددی به صورت قارچ گونه در بخش هایی از کشور پیدا می شوند که با فرصت طلبی و با هدف سودجویی و بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی گسترده، سعی می کنند تا با عناوین مختلف و اعطای انواع تندیس ها در سایه دعوت از برخی مدیران ارشد و مقامات بلندپایه کشور ، بخش تولیدی و خدماتی کشور را متقاعد کنند که در ازای پرداخت مبلغی قابل ملاحظه ، از یک جشنواره غیرقانونی ، تندیس «برند برتر» و یا حتی «برند ملی» دریافت کنند که در واقع شرکت هایی که فریب این مجموعه های سودجو را می خورند ، جز تندیسی بی ارزش که به قیمتی گزاف خریداری شده و هیچ پشتوانه قانونی ندارد ، چیز دیگری حاصل نکرده اند.
۳-آقاى ابراهیم درستی این بار در انتخابات اتاق اصناف تهران با کسب اکثریت آرا قابل ملاحظه به عنوان نفر اول انتخابات صنفی این دوره از اتاق اصناف تهران انتخاب گردید . ولی در جلسه مشترک بین آقایان درستی ، نوده فراهانی و ابراهیمی نیا به اتفاق آرا ، آقای نوده فراهانی به عنوان رئیس و آقاى درستی به عنوان نائب رئیس اول و آقای ابراهیمی نیا به عنوان نائب رئیس دوم انتخاب شدند . با این انتخاب عملا آقای علی فاضلی رئیس فعلی اتاق تهران فقط در هیئت رئیسه اتاق تهران خواهد ماند و امکان ریاست اتاق اصناف ایران را نیز نخواهد داشت . برای برادر ارجمندم جناب آقای فاضلی آرزوی موفقیت داریم و به آقای نوده فراهانی بابت قبول این مسئولیت تبریک عرض می نمائیم.
۴-انتخاب آقای مهندس احمد خرم به عنوان رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران را تبریک عرض نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت داریم.امیدواریم با این انتخاب بتوانیم ارتباط بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و صنعت نمایشگاهی را ارتقا دهیم. بنده نیز امیدوارم به عنوان مشاورانجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران و دبیر کمیسیون صدور خدمات فنی و مهندسی انجمن باید این رابطه را در حد توان و بضاعت تعمیق دهم.
۵-هرچند بیش از ۱۲ سال حضورآقای دکتر حسین اسفهبدی در مدیریت عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران موجب فخر و مباهات است و تلاش های ایشان ستودنی است اما اخبار مندرج در بعضی از سایت های مجازی مبنی بر انتخاب جانشین توسط ایشان ، به نظر می رسد این عمل موجب وهن صنعت نمایشگاهی است . امیدوارم در پاسخی روشن و قابل دفاع که آقای دکتر اسفهبدی برای این سایت ها و بخش های مرتبط تنظیم می فرمایند موضوع راروشن نمایند. فعالین حوزه صنعت نمایشگاهی ضمن پاسداشت همه تلاش های آقاى دکتر اسفهبدی و با تقدیر از فعالیت های داخلی و بین المللی ایشان ، منتظرند که وزیر محترم صنعت ،معدن و تجارت در این امور با عنایت به نظر همه دست اندرکاران صنعت نمایشگاهی و با توجه به اهداف و چشم انداز این صنعت ، سکوت معنی دار خود را با دخالت در تنظیم سند چشم انداز و تدوین برنامه های راهبردی و کاربردی و انتخاب مدیران با انگیزه ملی و غیر انتفاعی فردی بشکند و در دوره وزارت دوم خود نقش قانونی و پدرگونه ، ارزنده و ستودنی اش را قوام و دوام بخشد . این حداقل درخواستی است که بنده با بیش از ۲۵ سال فعالیت در این صنعت ، از حضرت ایشان دارم . حتما دیگر بزرگواران نیز نظراتی دارند شنیدنی .
۶-در پی تهدیدات برنامه ریزی شده غربی ها مبنی بر فشار بیشتر بر دولت و ملت ، بر همه دست اندرکاران صنعت نمایشگاهی اعم از دولتی ، تعاونی و خصوصی است که با یک بازبینی مجدد بازارهای هدف را بررسی و بعد از قطیت و تصمیم نهائی حضور خود را در این کشورها از طریق برگزاری نمایشگاه و یا حضور در نمایشگاه های مرتبط بیشتر نمایند و از سوی دیگر امکان برگزاری نمایشگاه های تخصصی و هم چنین دعوت از هیئت های اقتصادی و بازرگانی و متقابلا اعزام هیئت های ایرانی را تقویت نمایند .. با احترام مجدد داود آدینه ۴ خرداد ماه ۱۳۹۷