اخبار  صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته

اخبار صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته بشرح زیر اعلام میگردد:

با نام و یاد خدا و با سلام و احترام، با عرض تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام اله علیها و روز زن و روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی، روز مهندسی و تبریک به همه مهندسان، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته (شماره ۱۱۹ سال سوم)را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
۱-آقای دکتررضا رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت علیرغم همه دغدغه هائی که در این وزارت خانه عریض و طویل دارد به موضوعات مطرح شده در اتاق ایران مبنی بر شائبه صدور کارت های مسئله دار در بعضی از اتاق ها، ورود نمودند و در جلسه مشترک با مسئولین و بخش خصوصی با افزایش مدت اعتبار دارندگان کارت از ۱۲ ماه به ۱۸ ماه را برای صلاحیت رای دهی، بخش اعظمی از این شائبه را حل و فصل نمودند. انتخابات اتاق ها در سراسر کشور مهمترین انتخابات بخش خصوصی کشور است.
۲-آقای مهندس محمد رضا مودودی معاون محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت در اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران با اعلام اینکه کمیته‌ای با عنوان توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی تشکیل شده است فرمودند : اگر مشوق‌ها باعث توسعه خدمات فنی و مهندسی شوند حمایت‌ها صورت خواهد گرفت تا زمینۀ رشد صادرات این نوع خدمات هر چه بیشتر فراهم شود. ( لازم به یادآوری است که ، دوره اول این نشست با پیشنهاد انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران و با همکاری کانون عالی کارفرمائی کشور و با حضور همه ذی نفعان و ذی دخلان در سالن اجتماعات سازمان توسعه تجارت برگزار گردید.)
۳- دومین نمایشگاه تخصصی صنعت نمایشگاهی کشور با حضور آقای دکتر بهمن حسین زاده مدیر عامل محترم شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا . ایران و آقای دکترقادری مدیر عامل محترم نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب و آقای مهندس موسوی مدیر عامل محترم نمایشگاه های استان فارس و سایر عزیزان دست اندرکار این صنعت مهم، در سالن ملل، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران افتتاح گردید. این نمایشگاه با مجوز سازمان توسعه تجارت برگزار می گردد. برای همه مشارکت کنندگان، بازدید کنندگان و برگزارکنندگان این نمایشگاه مهم آرزوی موفقیت دارم.
۴-حسن انتخاب آقای علی مرادی را به عنوان رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمائی برگزارکنندگان نمایشگاه های بین المللی و سایر اعضا محترم هیئت مدیره این انجمن را تبریک عرض می نمایم و امیدوارم این تغییر بتواند موجب افزایش اعضا، ارتقاء سطح کمی و کیفی نمایشگاه ها، حضور در مجامع داخلی و بین المللی، ترویج آموزش و پژوهش، تشکیل اتحادیه سراسری صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته، مانع انحصارگرائی و رانت، افزایش ضریب مشارکت در برنامه های ملی در بخش صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته و هم چنین برگزاری نمایشگاه های تخصصی در خارج از ایران گردد. آمادگی همکاری و مشارکت نمایندگی تخصصی آموزش صنعت نمایشگاهی با مجوز مرکز آموزش بازرگانی و آموزشگاه فنی و حرفه ای آدینه با مجوز سازمان فنی و حرفه ای را به عنوان همکار آموزشی و پژوهشی برای انجمن اعلام می نمایم.
۵-انتخابات اتاق تهران که یکی از مهمترین رویدادهای مرتبط با بخش خصوصی است وارد مرحله جدی تری شده است. حضور آقایان دکترحمید رضا سیفی دبیرکل محترم کانون عالی کار فرمائی کشور، آقای دکتر کاظم اکبرپور رئیس محترم هیئت مدیره و مدیر عامل اسبق شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران، آقای دکترسعید نیکنام مدیر اسبق روابط عمومی نمایشگاه بین المللی، آقای مهندس کاوه زرگرفعال نمایشگاهی، آقای مهندس محسن لزومیان رئیس اتحادیه نان صنعتی کشور و برگزارکننده نمایشگاه وآقای مهندس محمدرضا طلائی فعال حوزه نمایشگاه،اقای مهندس کیوان ارجمند حسابی مدرس صنعت نمایشگاهی و مهندس ایرج رهبر نائب رئیس انجمن انبوه سازان در این دوره از رقابت ها رافرصت بسیار مناسبی می دانم که باید دست اندرکاران صنعت نمایشگاهی که در انتخابات اتاق تهران مشارکت دارند از این عزیزان حمایت نمایند .با احترام مجدد ،داود آدینه ، سوم اسفند ۱۳۹۷

بیشتر بخوانید  یازدهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره