اخبار  صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته

اخبار صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته بشرح زیر اعلام میگردد:

با نام و یاد خدا وبا سلام و احترام ، با تبریک به مناسبت روز صادرات،بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته (شماره ۱۰۴ سال سوم ) رابه شرح ذیل تقدیم می دارم.
۱-آقاى دکتر محمد شریعتمداری وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت، خوشبختانه با هوشمندی تمام در برابر تصمیمات یک جانبه بین المللی با استفاده از روش تصمیم استراتژیک برای بلند مدت و اجرای تاکتیک متناسب با اسناد بالادستی در کوتاه مدت ، سکان وزارت خانه را در مسیر کم تنش با امید به گذر از مشکلات به شکل اصولی در دست دارد. برای ایشان و سایر مدیران ارشد این وزارت خانه آرزوی موفقیت داریم. امیدواریم در این هفته با اخبار موثر ، تعیین کننده و امید بخش دیگری روبرو شویم.
۲- آقای مهندس محمد رضا مودودی معاون محترم سازمان توسعه تجارت در نهمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی در سال جاری که با موضوع روز ملی صادرات برگزار شد ضمن اشاره به روند برنامه ریزی، برگزاری مراسم روز ملی صادرات، گزارشی از فرآیند انتخاب صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی را ارائه دادند. لازم به یاد آوری است که طی درخواستی از آقای مهندس مودودی که مدیری خوش جنس و لایق است، در مورد اختصاص بودجه برای آموزش صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته و هم چنین ضرورت آموزش قبل از اخذ مجوز نمایشگاهی و آموزش های دوره ای برگزارکنندگان و مدیران سایت های نمایشگاهی و ضرورت آموزش مشارکت کنندگان ،تقاضای صدور دستور لازم شده ایم تا در صورت ضرورت ،در شورای عالی صادرات و یا در جلسه شورای مدیران مطرح و تصمیم گیری فرمایند.
۳-حضور آقاى دکتر عباس قبادی رئیس محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران در نمایشگاه ساختمان بلونیا در کشور ایتالیا با نتایج بی نظیری همراه شده است. نشست با رئیس محترم هیئت مدیره ومدیر عامل نمایشگاه بین المللی بلونیا و عقد تفاهم نامه از یک سو و نشست مشترک با رایزن اقتصادی و همچنین رایزن بازرگانی ایران در ایتالیا و رئیس انجمن برگزارکنندگان نمایشگاه های ایران در حاشیه نمایشگاه نیز از سوی دیگر از موضوعات حائز اهمیت این سفر بوده است. امیدواریم در سفر آتی آقای دکتر قبادی به اجلاس UFI در سن پترزبورگ جمهوری فدراتیو روسیه با اخبار ویژه بین المللی روبرو شویم. ازآقای حمید آملی مدیر نمایشگاه های داخلی و مدیر پروژه پاویون ج. ا. ایران در نمایشگاه بلونیا بابت این هماهنگی ها سپاسگزاریم.
۴- دکتر مرجان فقیه نصیری معاون محترم وزیر و رئیس موسسه مطالعات وپژوهش های بازرگانی در گفتگوی اختصاصی با عصر نمایشگاه فرمودند که: یکی از رویکردهای محوری مؤسسه بویژه در دوره جدید مدیریتی؛ راهبری، ‌مدیریت و اجرای پژوهش‌های تقاضا محور و اثربخش در کشور است. ایشان در مورد همکاری با شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران نیز در موردتدوین کتب و نشریه‌های تخصصی موردنیاز شرکت ،برگزاری سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت به‌منظور ارتقاء توان علمی کارشناسان و محققین شرکت و سایر حسب نیاز شرکت، تربیت نیروی انسانی متخصص با برگزاری دوره‌های آموزشی موردنیاز شرکت، ارائه خدمات چاپ و انتشارات موردنیاز شرکت ، مطابق تفاهم نامه مطالبی را مطرح نمودند. از آقای دکتر محمد عباسی مدیر عامل محترم مرکز آموزش بازرگانی در مورد اهمیت این تفاهم نامه سوال کردم ایشان نیز فرمودند: کلیه امور مرتبط با موضوع آموزش با هر شکل و محتوا به مرکز آموزش بازرگانی محول شده ووظیفه نمایندگی تخصصی صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته است که در این مورد پیرو نشست با آقاى دکتر قبادی مجدانه پیگیری نماید و نتیجه را هم به مرکز و هم به فعالین این بخش اطلاع رسانی نماید.
۵- ازآقاى عسگر اولادی، ازتجار خوش نام و پرتلاش ایران خبری را در عصر نمایشگاه خواندم حیفم آمد در این هفته اطلاع رسانی نکنم. ایشان فرموده اند:به نظر من حضور در نمایشگاه عمده ترین کاری است که یک کارآفرین یک تولید کننده و یک تاجر که در فضای کسب و کار فعالیت دارد می تواند انجام دهد. البته بنده همیشه اخبار نمایشگاهی را برای این عزیز بزرگوار و حد اقل بیش از ۱۰۰۰ مسئول و مدیر و علاقمند هم ارسال می کنم امیدوارم این روش استمرار یابد.اخبار شماره ۱۰۳ را علاوه بر سایت ها و خبرنامه ها و کانالهای مستقل بر اساس بازدید نگار گروه، قریب به ۲۰۰۰ نفر مشاهده کرده اند.با احترام مجدد داود آدینه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۷