خبرهای صنعت نمایشگاهی با آقای آدینه

با نام و یاد خدا و باسلام و احترام ،ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت حضرت ختمی مرتبت رسول اکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت حضرت امام رضا (ع)وبا عرض تسلیت به جهت از دست دادن تعدادی از هموطنان دراثر زلزله در استان کرمانشاه ، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته را (شماره ۶٨ سال دوم ) به اطلاع می رسانم.
١- آقای دکتر شریعتمداری وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت و هیئت همراه با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ج . ا .ایران از غرفه های مختلف دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو بازدید و به گفتگو با مشارکت کنندگان محترم پرداختند. حضور وزیر محترم تحت عنوان مقام محترم افتتاح کننده و یا به صورت بازدید کننده ،موجب فخر صنعت نمایشگاهی است و اهمیت این صنعت را صدچندان نشان می دهد، حمایت چند جانبه دکتر شریعتمداری از صنعت نمایشگاهی قابل تقدیر است.
٢- بازدید آقای دکتر حسین اسفهبدی معاون محترم وزیر و مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا . ایران از دفتر نمایندگی تخصصی صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته و همچنین از واحدهای آموزشی نمایندگی به اتفاق آقای قنبری مشاور عالی محترم مدیر عامل ،موجب خوشحالی اعضا دفتر نمایندگی شد. البته با آقای دکتر اسفهبدی قبلا در مورد همکاری های آموزشی مطالبی زیادی مطرح کردیم. ولی این بار آقای دکتر اسفهبدی علاوه بر مسئولیتی که درایران دارند به عنوان رئیس بخش آسیا و آفریقای UFI (انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی) به مجموعه ما افتخار حضور دادند .در این بازدید در مورد اهمیت بین المللی صنعت نمایشگاهی ، EMD و فعال سازی این بخش با امکانات جدید،کرسی حائزاهمیت ایران در UFI،مراسم ویژه درژوهانسبورگ،آینده روشن صنعت نمایشگاهی ،مشاغل نمایشگاهی و ده ها موضوع مهم دیگر نیز گفتگوی مفصلی صورت گرفت . به جهت اهمیت موضوع ،گزارش مبسوطی را تقدیم عزیزان خواهم کرد. از همین طریق مراتب قدردانی خود و همکارانم را از حضور پر برکت آقای دکتر اسفهبدی اعلام می دارم و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم.
٣-انتخاب جناب آقای محمد رئوف قادری به سمت سرپرست نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب را تبریک عرض می نماییم .جناب آقای قادری نماینده مردم پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی اورامانات (کرمانشاه) در مجلس پنجم،مشاور رئیس مجلس در امور کرد و اهل سنت است وپیش ازاین مشاور پارلمانی وزیر بازرگانی نیز بوده است. در همینجا از آقای دکتر سیدی نیز که از مدیران توانمند و موفق صنعت نمایشگاهی کشور است و سال ها در موفقیت شهر آفتاب موثر بوده است و از جان مایه گذاشته است ، قدردانی می نماییم. امیدواریم از توانمندی های و خدمات این برادر عزیزمان در صنعت نمایشگاهی بی بهره نباشیم.
۴-برنامه آموزشی منسجم بر اساس استانداردهای بین المللى جهت استفاده ذی نفعان و مدیران ارشد سایت های نمایشگاهی ،یک حرکت بسیار حائز اهمیت از سوی انجمن نمایشگاه های بین المللی ایران است. از آقای مهندس حضرتی که این روزها به صورت شبانه روزی سرگرم کمک به بحران ناشی زلزله در استان همیشه سر افراز کرمانشاه است و از دبیر محترم انجمن سرکار خانم کیهانی صمیمانه سپاسگزاری می نماییم. امید داریم این راه به نتیجه ارزشمند و سودمندی برسد .
۵-کمک های بی دریغ دست اندرکاران صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته به هموطنان آسیب دیده در زلزله اخیر استان کرمانشاه ستودنی است ،دست یکایکشان را می بوسیم که از اقصی نقاط کشور در این امر خطیر مشارکت می فرمایند.
۶-نشست های شورای عالی هماهنگی تشکل های صنفی کشور و شورای عالی سیاست گذاری تشکل های بخش های مهندسی و صنعتی عضو اتاق ایران جهت تعامل و حضور در هیئت رئیسه اتاق هر هفته به صورت منظم تشکیل می شود.
٧- نشست مشترک با آقای مهندس ریاضی دبیر محترم انجمن دوستی ایران و مجارستان در مورد همکاری های مشترک به خصوص در مورد نمایشگاهای فرهنگی و هنری و هم چنین بازرگانی در کشور مجارستان با نتایج بسیار خوبی روبرو شد. مقررشد در آینده نزدیک همایش مشترکی را برای گسترش مناسبات دوستی و همکاری بین علاقمندان ایرانی و مجاری در ایران برگزار گردد.
٨-اقدام ارزشمند روزنامه صمت به منظور ایجاد محیطی مناسب جهت گفتگو و تبادل نظر و انتقال اطلاعات دریک نشست صمیمی باحضور آقای مهندس قبادی عضو محترم هیئت مدیره ومعاون نمایشگاهی شرکت سهامى نمایشگاه های بین المللی ج. ا .ایران و آقای مهندس مودودی قائم مقام محترم سازمانتوسعه تجارت وآقایانابراهیمزاده،سپاسدار،دکتر جلالی از انجمن صنفی کارفرمایی برگزاکنندگان نمایشگاه های بین المللی درباره صنعت نمایشگاهی ستودنی است. بسیار متأسف شدم علیرغم دعوتی که صورت گرفته بود به جهت مسافرت توفیق حضور پیدا نکردم حتما در برنامه آتی با کمال میل حضور خواهم یافت. با احترام مجدد، داود آدینه ٢۶ آبان ماه ١٣٩۶