با نام  و یاد خدا و با سلام و احترام ،بخشی از اخبار صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در هفته ای که گذشت (شماره ٣٠)

۱-  آقای مهندس نعمت زاده در بازدید از نمایشگاه خودرو تهران در مورد برگزاری ۳۰ نمایشگاه بزرگ  در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب خبر داد . این خبر رسمی  می تواند ترکیب نمایشگاههای سال ۱۳۹۶ را در تقویم شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نفع نمایشگاههای تخصصی و بین المللی  با متراژ متوسط تغییر دهد. نمایشگاههایی مانند نفت و گاز و پتروشیمی ، ساختمان،و سایر نمایشگاههای  مرتبط ،معدن،تله کامپ،الکامپ و امثالهم را بر اساس این نظر وزیر محترم صنعت ،معدن و تجارت بایددرمحل دائمی  نمایشگاههای بین المللی شهر آفتاب برگزار گردد.

نمایشگاه بین المللی خودرو تهران  که توسط آقای خسروتاج قائم مقام محترم وزیر صنعت،معدن و تجارت  وبا حضور اقای دکتر سیدی مدیر عامل محترم شرکت نمایشگاههای بین المللی شهر افتاب افتتاح گردید . به عنوان اولین رویداد جدی در بخش نمایشگاههای تجاری و بازرگانی است که علاوه بر مشارکت جدی بخش های مختلف از اقبال عمومی بیشتری نیز برای بازدید برخوردار گردید.

۲-حسن انتخاب  آقای دکتر خلفی  به عنوان سرپرست محترم  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت،معدن و تجارت   توسط وزیر محترم  ، نشان داد که وزارتخانه به منظور بستر سازی برای تعامل هرچه بیشتر با سایر بخش های مرتبط  با هماهنگی و هدف گذاری  بهتری وارد تحولات شده است. امیدوارم صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته مورد عنایت این برادر عزیز و ارجمندمان قرارگیرد.

۳-با تکمیل نهایی ساختمان آموزشی و آماده  شدن نمایندگی تخصصی آموزش صنعت نمایشگاهی مرکز آموزش بازرگانی وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی  در وزارت صنعت ،معدن و تجارت در نیمه اول اسفند ماه این مرکز با حضور مقامات و مسئولین.و دست اندرکاران صنعت نمایشگاهی افتتاح خواهد شد.

۴-اولین نشست سراسری انجمن صنعت همایش و خدمات وابسته با حضور ۶۰ نفر از افراد حقیقی و حقوقی شامل دارندگان سالن های همایش و برگزارکنندگان و ارائه دهندگان خدمات مربوطه در نهم اسفند ماه  درتهران برگزار خواهد. گزارش مبسوط این نشست علاوه بر رسانه های گروهی در این گروه نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

با احترام مجدد داود آدینه ٣٠ بهمن ١٣٩۵