با نام  و یاد خدا و با سلام و احترام ،بخشی از اخبار صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در هفته ای که گذشت (شماره ٣٢)

١- نمایندگی تخصصی  آموزش صنعت  نمایشگاهی و خدمات وابسته  که به اهتمام مرکز آموزش بازرگانی وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی ،وزارت صنعت ،معدن و تجارت  ایجاد شده ،در تاریخ ٢١ اسفند ماه سال جاری  رسما”با حضور مقامات ومسىؤلین و دست اندرکاران  صنعت نمایشگاهی و تعدادی از مدعوین ویژه  افتتاح خواهد شد . این مراسم در عین حال فرش قرمزی است برای حضور کلیه فعالین صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته که در انتهای سال با گردهم آیی که قبلا” وعده داده شده بود تا در کنار همدیگر، برای اعتلای صنعت نمایشگاهی هم اندیشی نمایند.

٢ اولین گردهم آیی سراسری دست اندرکاران  صنعت همایش و خدمات وابسته  در روز دهم اسفند ماه  که با دعوت آقای  دکتر محمدی مدیر عامل محترم  سازمان مدیریت صنعتی و بنده صورت گرفته بود ، در سالن چشم انداز سازمان با حضور بیش از ۴٠ نفر از بخش های مختلف شامل  مدیران سالن های همایش ،هتل ها، برگزار کنندگان،ارائه دهندگان خدمات،مشاورین و بازاریابان، برگزار گردید . آقای مهندس بذلی قائم مقام محترم سازمان مدیریت صنعتی ضمن خوشامدگویی در مورداهمیت موضوع و تاثیر آن در مدیریت اصولی این کسب و کار گسترده، اثر گذار،اشتغال زا، کاربردی و عملکردی مطالبی را بیان فرمودند،سپس اینجانب درمورداهداف و برنامه ها وچشم انداز موضوع و اهمیت ایجاد یک تشکل ساختارمند بامحتوای همطراز با مشابه آن در سطح بین المللی عرایضی داشتم. این نشست با تصمیم جمعی، برای استمرار این نوع نشست ها و تصویب اساسنامه و امضا صورتجلسه و انتخاب اعضا برای پیگیری پیشنهادات به کار خود خاتمه داد.

٣-ابهام در صدور مجوز برای برگزاری نمایشگاهها در سال ١٣٩۶ ضربه دیگری است که متاسفانه بر پیکر رنجور صنعت نمایشگاهی نواخته می شود. امیدوارم پیشنهاد مداخله مستقیم ریاست محترم جمهوری اسلامی در این صنعت بتواند نقطه پایانی باشد بررفتارهای سلیقه ای و بی برنامه بر این صنعت بالقوه با قابلیت های فراوان.

۴- انتخاب اعضای محترم هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی برگزار کنندگان نمایشگاههای بین المللی و تعیین سمت های اعضای محترم و حسن انتخاب آقای ابراهیم زاده به عنوان رئیس هیئت مدیره و آقای شهنام سپاسدار به عنوان دبیر انجمن و سالن ۵ به عنوان محل استقرار انجمن ،عیدی بسیار خوب و کام شیرین کن برای صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته است. بسیار امید دارم که بااین تغییرات اساسی و جدی در سال ١٣٩۶ شاهد تاثیرات این تغییر  باشیم.

۵- کمیته پژوهش ها و بهره وری اتحادیه صنعت نمایشگاهی  و خدمات وابسته از سال جدید آماده همکاری بابخش های مختلف در حوزه های پژوهشی ، تحقیقاتی و بهره وری است . اتحادیه طی  این فراخوان از کلیه علاقمندان دعوت به همکاری می نماید . عزیزان می توانند در صورت ضرورت از امکانات این بخش در اتحادیه، استفاده نمایند .

با احترام مجدد، داود آدینه ١٣ اسفند ١٣٩۵