با یاد و نام خدا و با سلام و احترام ،بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در هفته گذشته ( سال دوم شماره پنجاهم) به شرح ذیل تقدیم می گردد.
١-به نظرم رسید خبر اول این هفته را باید پیام توئیتری آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور بگذارم که ناگفته های بسیاری دارد : مدیرانی که توانایی کار ندارند با عرق ملی به نفع مدیران کارآمد و خلاق کناره گیری کنند. منافع کشور نباید به خاطر منافع یک مدیر آسیب ببیند.
٢-خیز جمهوری اسلامی ایران برای دبیر کلی اتحادیه جهانی نمایشگاههای بین المللی UFI بعد از خبر انتخاب آقای دکترحسین اسفهبدی،رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا. ایران به عنوان رئیس دفتر منطقه ای خاورمیانه و آفریقا ( UFI MEA ) که در خبر ویژه شماره ۴٩ اطلاع رسانی شد با تلاش و رایزنی می تواند برای سالهای بعددر صورت فراهم شدن شرایط جامه عمل به خود بگیرد .
٣-به جهت اهمیت مجوز های برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی ،لازم است از آقای مهندس خسروتاج ، قائم مقام محترم وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت تقاضا نمایم که سامانه صدور مجوزها را مطابق ماهیت خود صنعت بر اساس شاخص ها و تعرفه های موردوثوق عامه دست اندرکاران این صنعت، مجددا فعال نماید. بااجرای این مهم این صنعت را از آشفتگی ها و کم توجهی ها کاسته و به سمت هدف محوری و برنامه محوری و آینده نگری سوق خواهد داد . توقع بنده و همه دست اندرکاران این صنعت از آقای مهندس خسروتاج که سالهاست در این صنعت صاحب نظر و ذی دخل است این است که کماکان با قاطعیت ،توجه بیشتر به صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته،تشریک مساعی با تشکل ها و نهادهای برنامه محور ،عنایت به توصیه های دلسوزان صنعت،دعوت از پیش کسوتان برای مشورت ، حضور در همایش های صنعت نمایشگاهی ،پذیرش در خواست نشست های تخصصی خصوصی و جمعی ،ساماندهی حاکمیتی صنعت نمایشگاهی به منظور تقویت بخش خصوصی این صنعت را کماکان حمایت فرمایند . با شناختی که در این بیست سال اخیر از ایشان دارم یقینا در این مدت کوتاه باقیمانده گلهای پیروزی وموفقیت فراوانی را خواهندزد و به درخواست های فوق الاشاره عنایت بیشتری خواهندداشت .
۴-پیشنهاد رتبه بندی سالن ها و مراکز مرتبط به برگزاری همایش ها بدوا در تهران و سپس در سراسر ایران جهت بررسی کارشناسی به کمیته های انجمن صنعت همایش و خدمات وابسته تحویل شد، مقرر گردیدپس از اخذ نقطه نظرات کارشناسی نشست مشترکی صورت بگیرد ،امیدواریم در آینده نزدیک کلیه مراکز مرتبط اعم از سالن های همایش و مجامع با رتبه بندی مورد انتخاب قرار گیرند.
۵-اخبار صنعت نمایشگاهی به صورت خلاصه درانتهای هرهفته که برای تعداد کثیری ازمقامات و مسئولین و افراد متخصص اعم از تعدای ازوزرا،نمایندگان مجلس شورای اسلامی،معاونین و مدیران کل وزارتخانه ها،قضات ووکلاء دادگستری،استانداران و فرمانداران،رؤسای اتاقهای ایران،اصناف و تعاون،اعضا محترم هیئت رئیسه اتاقها،سایرمدیران دولتی و خصوصی،مدیران عامل سایت های نمایشگاهی،مسئولین تشکل ها ،غالب دست اندرکاران این صنعت،وابستگان بازرگانی در سفارتخانه های ایران،مسئولین بخش های اقتصادی و تجاری ، فرهنگی و هنری،و علاقمندان صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته ارسال می گردد. گاهی تعداد بازدید کنندگان اخبار به ۴٠٠٠ نفر می رسد هرچند برای بسیاری از گروهها اخبار بدون شمارشگر ارسال می گرددو در واقع ما تعداد نهائی افرادی که اخبار را می خوانند در دسترس نداریم ولی این اخبار در هر صورت و فرمی جایگاه منحصر به فردی به خود گرفته است به قول آقای دکتر اسفهبدی خلاصه و مختصر اما مفید و اثر گذار، تقاضا دارم اخبار این صنعت را از هرنقطه ایران جهت انعکاس به بنده اعلام فرمائید واخبارهفته رانیز به شکل مطلوب منتشر فرمائید .به امید اینکه دارای تریبونهای مختلف در سطح کشور وحتی به صورت بین المللی باشیم.
با احترام مجدد داود آدینه ٢٣ تیر ماه ١٣٩۶