اطلاعات واخبار نمایشگاهی با آقای آدینه

با یاد و نام خدا و با سلام و احترام ،بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در هفته گذشته ( سال دوم شماره۵٩) به شرح ذیل تقدیم می گردد.
١-حرکت بدون هدف و برنامه ،علیرغم همه موفقیت های احتمالی ناشی از ذخایر اولیه خود، فقط می تواند تا مرحله جوانه زدن پایدار بماند. هر بذر در درون خود دارای یک قوه نامیه هست که یک عمرحیاتی مشخصی دارد اگر در این مدت آنرا کاشتیم و رسیدگی کردیم ،جوانه زد و آب و تقویت کننده دادیم و نگهداری کردیم پایدار خواهد ماند در غیر این صورت محکوم به فنا است. مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به همین مثابه طلوع کرد، ولی متاسفانه علیرغم داشتن فضایی وسیع ،مدیرانی مجرب و کار آمد و دلسوز،سازه هایی به روز و اصولی، حمایت ها ی وسیع،قدرتی فزاینده ،ولی در کلان موضوع به جهت نداشتن هدف و برنامه مبتنی بر اصول بین المللی ، عدم رعایت منافع کلان صنعت نمایشگاهی،غرور کاذب،بی توجهی به رأس و بدنه صنعت نمایشگاهی،عدم توجه به مشورت های دلسوزانه بخش مهمی از این توان های نهفته و بعضا آشکار شده را سوزاند. امیدوارم آقای دکتر سیدی مدیر عامل مطلع این صنعت که هم تجارب فراوانى در مدیریت صنعت نمایشگاهی در سطح ملی دارد و هم نگرش بین المللى دارد با صراحت تمام در این موضوع مهم اظهار نظر نماید. مسئولین شایسته ای چون آقایان مهندس هاشمی، معتمدوزیری، و هم چنین مدیران با اخلاقی مثل آقایان فلاحی و بهزاد برای صنعت نمایشگاهی بسیار ارزنده و مؤثر و مهم تلقی می گردند،این عزیزان را باید حمایت کنیم.
٢-گفتگویی صمیمانه با آقای مهندس شافعی رئیس محترم اتاق ایران که به منظور افتتاح نمایشگاه توانمندیهای صادراتی ایران در اکرائین به سر می برند توسط جناب قندیلی ،فعال رسانه ای صنعت نمایشگاهی در مورد صنعت نمایشگاه وخدمات وابسته بسیار حائز اهمیت است .امیدوارم این کار ارزشمندآقای قندیلی و پذیرش این گفتگوی هوشمندانه توسط آقای مهندس شافعی ، شروع ارزنده ای برای گفتگوها و همکاریهایی گسترده و مؤثر بین اتاق ایران و صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته باشد.
٣-آقای مهندس ماهوتی مدیر عامل محترم شرکت نمایشگاههای بین المللی تبریز در یک اقدام شایسته بیست و یکمین نمایشگاه بین المللى خودرو تبریز را در یک گزارش تصویری که برای بنده هم ارسال کرده اند، به صورت نقادانه،پیام دار، محتوایی، هدفدار ،تبلیغاتی ،اطلاع رسانی استانی و ملی ارایه نموده اند. این اقدام ارزنده را باید گسترش دهیم .آقای مهندس ماهوتی پیش کسوت صنعت نمایشگاهی و سایر مدیران مجرب این صنعت در گستره این صنعت لازم است جدی تر ظاهر شوند.
۴- نامه شماره ٢۴٧٩/۴٣/ص تاریخ ٣٠/٣/١٣٩۶ از سوی اتاق ایران خطاب به اینجانب در موردتصویب نام ،،،انجمن مجریان نمایشگاههاو همایش های ایران،،،در یک گفتگوی گروهی تبدیل به چالشی بین دست اندرکاران صنعت همایش شد،که صنعت همایش و خدمات وابسته علیرغم همه مشترکاتی که با صنعت نمایشگاهی دارد دارای چارچوب مستقل بوده و درخواست ثبت انجمن مستقل توسط هیئت مؤسس به اتاق ایران باید مورد مداقه و توجه قرارگیرد . بنده نیز با این درخواست موافق هستم و امیدوارم اتاق ایران به این مهم با دقت و توجه بیشتری عنایت داشته باشد. برگزارى بیش از ١٨۶۵ همایش ، کنفرانس ،کنگره،سمینار در طی سال ١٣٩۶ درسطح کشور می تواند اهمیت صنعت همایش را نشان دهد.
۵-حضوردکتر مازیار میر مؤلف کتاب های،، زبان بدن ایرانی ، کسب و کار با دل و جان،،وهمچنین استاد دانشگاه،مدرس ومحقق حوزه کسب و کار در دفتر نمایندگی تخصصی صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته به منظور همکاری در آموزش صنعت نمایشگاهی تحت عنوان نقش زبان بدن در موفقیت برگزار کنندگان نمایشگاهی و مشارکت کنندگان در نمایشگاهها ، یک فرصت جدید برای موفقیت های بیشتر این صنعت است. امیدوارم گروه هم افزایی همت با مدیریت آقای مهندس باقرپور که از همکاران ما در امر آموزش هستند بتواند این بخش را درسطح ملی مدیریت نماید.
۶-بازدید آقای حسینی معاون محترم فرهنگی و اجتماعى اتاق اصناف ایران از دفتر نمایندگى صنعت نمایشگاهی و همکاریها ی آموزشی در بخش صنعت نمایشگاهی با اصناف به عنوان نقطه عطف آموزش های نوین می باشد،همکاریهای آموزشی به صورت پایه با همکاری بنیاد فرهنگی اصناف ایران نیز می تواند موجب توانمندسازی آموزش گیرندگان مورد نظر باشد. تقویت همکاریها مورد توجه هر دو طرف قرارگرفت.
٧-دکترنوراله مرادی از پیش کسوتان حوزه فرهنگی دریک برنامه مشترک با نمایندگى تخصصی صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته درمورد فعالیت های مشترک فرهنگی و معرفی ٢۵٠ نفر از فعالین فرهنگی شهرستان ایذه از استان خوزستان سرفراز تحت عنوان ٢۵٠ اثر فرهنگی ماندگار توافق همکاری نمودند. امیدوارم این نوع همکاریهای فرهنگی موجب اعتلای بیشتر ایران عزیزدر سطح بین المللی گردد.
بااحترام مجدد، داود آدینه ٢۴ شهریور ١٣٩۶