با یاد و نام خدا و با سلام و احترام ، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در هفته گذشته ( سال دوم شماره ۴٢) به شرح ذیل تقدیم می گردد.
١-حلول ماه مبارک رمضان ،ماه آرامش و آسایش ،ماه رهایی از بندگی ها و اطاعت محض از خداوند بخشنده و مهربان را به همه عزیزان تبریک عرض نموده و آرزومندیم که در پایان این ماه بی نظیر ،همه رضایتمندانه به ماه شوال وارد شویم.
٢ -آقای مهندس نعمت زاده وزیر محترم صنعت ،معدن و تجارت در مراسم افتتاح نمایشگاه AMBIRAN در سایت نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب فرمودند که : این نمایشگاه بهترین موقعیت را دارد تا شرکت های ایرانى و خارجی دانش و مهارت هاى خود را به اشتراک بگذارند. آقای مهندس نعمت زاده به جایگاه نمایشگاه ها در تجارت اشاره نمودند و فرمودند :یک سال و نیم بعد از برجام ، برگزاری نمایشگاه های صنعتى بین المللى در ایران دو برابر شده است.در مورد نمایشگاه شهر آفتاب نیز فرمودند که علیرغم نواقصی که وجود دارد و برگزاری نمایشگاه های تخصصی را با مشکل مواجه می کند، ولی اظهار امیدواری نمودند که ،شهرداری این مشکلات را رفع کند تا شرکت کنندگان و بازدید کنندگان با مشکلی روبه رو نشوند.آقای مهندس نعمت زاده ظرفیت نمایشگاهی شهر آفتاب را با وجود تمام کاستی ها خوب عنوان کردند و همچنین ایشان افزودند که : طی تصمیمات گرفته شده قرار است در جنب فرودگاه امام خمینی (ره)منطقه آزاد فرودگاهی ،مجتمع نمایشگاهی بزرگی با همت فعالان اقتصادی و نمایشگاهی ساخته شود تا هم ظرفیت نمایشگاهی کشور افزایش پیدا کند و هم نزدیکی به فرودگاه دسترسی شرکت کنندگان و بازدید گنندگان خارجی را تسریع کند.وزیر صنعت معدن و تجارت عنوان فرمودند : نمایشگاه ها بهترین محل براى ارتباط مردم و تولید کنندگان و علاقه مندان هستند و دولت و وزارت صنعت و معدن و تجارت از برگزاری نمایشگاه های مختلف تجاری در ایران حمایت مى کند.
٣- رىیس محترم اتاق بازرگانی البرز خبر احداث محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان البرز به مساحت ۴٧ هکتاردر کنار فرودگاه پیام را اعلام نمودند .ایشان با بیان اینکه تا آخر شهریور فراخوان فروش سهام نمایشگاه البرز منتشر می‌شود، تاکید کرد: همه شهروندان استان البرز می‌توانند با آوردن سرمایه در این نمایشگاه سهم داشته باشند.
۴-روز جهانی صنعت نمایشگاهی به همت کلیه دست اندر کاران به خصوص شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج. ا. ایران ، انجمن برگزارکنندگان نمایشگاههای بین المللی، انجمن غرفه سازان ، انجمن نمایشگاههای ایران،اتحادیه صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته،نمایندگی تخصصی آموزش صنعت نمایشگاهی وزارت صنعت ،معدن و تجارت،روزنامه صمت،ماهنامه نمایشگاه،هفته نامه اقتصاد و نمایشگاه و تعدادی از پیش کسوتان صنعت نمایشگاهی در روز ٢١ خرداد ماه برگزار خواهد شد.
۵-تغییرات جدی در ترکیب اعضای محترم شورای شهر در دوره جدید از یک سو و انتخاب شهردار تهران از سوی دیگر در صنعت نمایشگاهی موثر، و در مورد سرنوشت سایت شهرآفتاب نیز اثر گذار خواهد شد، امیدواریم این تغییر موجب هماهنگی بیشتر بدنه صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته با همدیگر گردد.
۶-رایزنی برای انتخاب مدیران نمایشگاهی به منظور انتخاب مدیران کار آمد و کار بلد صنعت نمایشگاهی ،نقطه امید برای آینده این صنعت تلقی می گردد،شاخص هایی که موردنظر عزیزان است بسیار سنجیده و محاسبه شده است .امیدوارم با شفافیتی که وعده داده شده است ،مدیران توانمند بتوانند موجب همبستگی بیشتر کلیه دست اندرکاران این صنعت و خدمات وابسته گردند .
٧-به منظور اطلاع رسانی در بخش آموزش صنعت نمایشگاهی و تبادل نظرپیرامون آموزش وپژوهش صنعت نمایشگاهی و ایجاد ارتباط تنگاتنگ با جامعه مرتبط ،گروه تلگرامی به شکل زیر تشکیل شده است از کلیه عزیزان علاقمند تقاضا دارد در این گروه عضویت پیدا کنند. https://t.me/joinchat/AAAAAEG5G9eRljtB8PINgA
٨- تا لحظه تنظیم خبر تعداد ۳۵۲۲ نفر اخبار شماره ۴١ را ملاحظه فرموده اند. با توجه به اینکه اطلاعات و اخبار هفته، برای بیش از نود درصد دست اندرکاران صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته و تعداد کثیری از مقامات و مسىولین و دست اندرکاران این صنعت و هم چنین برای مقامات و مسىولین مرتبط با صنعت نمایشگاه ارسال می گردد ،انتظار داریم که نتایج مثبت ناشی از این اطلاع رسانی در شکل و محتوای این صنعت دیده شود. ارسال اخبار توسط عزیزان مورد تقاضاست .با احترام مجدد ، داود آدینه ۴ خرداد ١٣٩۶