هفدمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری در محل دائمی نمایشگاههای تهران افتتاح شد این نمایشگاه از تاریخ ۲۵-۲۸ آدر ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۹-۱۶ دایر میباشد

احمدی ضمن مقایسه عملکرد سالهای گذشته هفته پژوهش و فناوری گفت: در هفته پژوهش سال ۹۳، تعداد ۱۸ قرارداد به ارزش ۲۳۰ میلیارد ریال و در هفته پژوهش سال ۹۴ نیز ۲۹ قرارداد به ارزش ۴۱۴ میلیارد ریال منعقد شد و پیش بینی می کنیم بیش از هزار میلیارد ریال قرارداد در هفته پژوهش امسال به امضا برسد.
وی به حضور ۶۰۰ طرح در نمایشگاه هفته پژوهش سال ۹۳ و سه هزار و ۶۱ محصول در نمایشگاه سال گذشته اشاره و پیش بینی کرد در نمایشگاه هفته پژوهش امسال، افزون بر پنج هزار و ۶۰۰ محصول ارائه شود.
معاون وزیرعلوم ادامه داد: در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دو سال گذشته به ترتیب، ۱۴ و ۷۵ کارگاه آموزشی برگزار شد که امسال برای برگزاری ۱۲۰ کارگاه آموزشی برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه در هفته ملی پژوهش سالهای ۹۳ و ۹۴ به ترتیب یک و ۱۶ مورد محصول فناورانه رونمایی شد، پیش بینی کرد در نمایشگاه امسال بیش از ۴۰ محصول فناورانه رونمایی شود.
هفدهمین هفته پژوهش و فناوری با شعار ‘پژوهش تقاضامحور و تجاری سازی فناوری؛ زیربنای اقتصاد مقاومتی’ از ۲۱ تا ۲۷ آذرماه برگزار می شود.
برنامه های استانی این هفته نیز از فردا ۱۴ آذرماه در استانهای سراسر کشور آغاز می شود و تا ۱۸ آذرماه ادامه خواهد داشت.
روزهای هفته پژوهش از ۲۱ تا ۲۷ آذرماه به ترتیب با عنوان های ‘پژوهش، فناوری و مدرسه’، ‘پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین’ ، ‘پژوهش، فناوری و صنعت’، ‘پژوهش، فناوری؛ اقدام و عمل’ ، ‘پژوهش، فناوری و حامیان پژوهش’ ، ‘ایده برتر، سرمایه ملی’ و ”پژوهش، فناوری و حوزه و دانشگاه’ نامگذاری شده است.
طبق برنامه زمانی پیش بینی شده، جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری دانش آموزی، روز یکشنبه ۲۱ آذرماه در دبیرستان پسرانه دکتر شریعتی تهران برگزار می شود و دانشگاه شهید بهشتی نیز روز سه شنبه، ۲۳ آذرماه میزبان هفدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور و همچنین دوازدهمین جشنواره ایده های برتر و استارتاپ های دانشگاهی خواهد بود.
هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار نیز روز چهارشنبه، ۲۴ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش خواهد یافت و تا ۲۸ اذرماه ادامه خواهد داشت.
برگزاری جشنواره های تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری در استانها، برگزاری مراسم تجلیل از خیران و حامیان پژوهش و فناوری و معرفی استان های برتر در حوزه پژوهش و فناوری با همکاری وزارت کشور از دیگر برنامه های پیش بینی شده در هفته پژوهش امسال است.

بیشتر بخوانید  نمایشگاه تهران روز جمعه 16 شهریور تعطیل است