افتتاح نمایشگاه مدیریت بحران در شهر آفتاب

امروز شنبه ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۵ نمایشگاهی با عنوان مدیریت بحران در محل نمایشگاهی شهر آفتاب افتتاح گردید این نمایشگاه به مدت چهار روز دائر میباشد

مانور مدیریت بحران هلال احمر در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب با حضور اسماعیل نجار رئیس مدیریت بحران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب، ظهر امروز در دومین رویداد مدیریت بحران که در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در حال برگزاری است، مانور مدیریت بحران سازمان هلال احمر برگزار شد.این مانور که برای نخستین بار در بزرگترین مجموعه نمایشگاهی کشور در شهر آفتاب با هدف افزایش توانایی ادارات و سازمانهای خدمات رسان و امدادی هلال احمر برگزار شد.

خدمات آموزشی کارگاهی، توزیع بروشور و لوح های فشرده آموزشی در غرفه توانمندی های جمعیت هلال احمر در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب ارائه می‌شود.گفتنی است که نمایشگاه مدیریت بحران از روز گذشته در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب آغاز شده است و تا ۲۳ آذرماه ادامه دارد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۲ حادثه عمده کشور را در نوردیده است که مسئله ریزگردها و فرونشست زمین معضل‌های اصلی کشور است.
به نقل از روابط عمومی شهر آفتاب اسماعیل نجار در آیین افتتاحیه دومین رویداد جامع مدیریت بحران که صبح امروز در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد با تشکر از عوامل اجرایی که در برگزاری نمایشگاه مدیریت بحران تلاش داستند اظهار کرد: کشور ایران را علاوه بر حوادث عمده‌ ای که همه با آن آشنا هستند ۲ حادثه عمده کشور ما را در نودیده است.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ریزگردها یکی از بحران های اصلی کشور است گفت: ۸۰ درصد این مشکل منشا خارجی دارد و متاسفانه کشورهای همجوار یا نمی‌خواهند و یا نمی‌توانند برای برطرف کردن این مشکل اقدام لازم را انجام دهند.وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد مشکل ریزگردها مربوط به کشور ایران است بیان کرد: که برای برطرف شدن این مشکل، اقدامات گسترده ای انجام شده است ولی به دلیل گستردگی امور کار به سختی پیش می‌رود همچنین کمبود منابع مالی دولت نیز مزید بر علت است.
نجار با بیان این که دومین بحران عمده کشور فرونشست زمین است، گفت: به دلیل برداشت بی رویه آبهای زیرزمینی متاسفانه فرونشست زمین یک معضل اساسی در کشور است.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به این که کشور بسیار حادثه خیز است گفت: پس از حادثه تاسف بار زلزله بم و رهنمودهای مقام معظم رهبری قانون مدیریت بحران کشور شکل گرفت و خوشبختانه حساسیت های لازم را بین همه مسئولان ایجاد کرد و اکنون نماینده‌های مجلس به دنبال ارتقای قانون جامع مدیریت بحران هستند.
وی با اشاره به اینکه آموزش یکی از اصلی ترین بحث‌ها در مدیریت بحران است عنوان کرد: آموزش در سطح مدیران اجرایی تحت عنوان غدیر برگزار شد که در استان سمنان موفقیت آمیز بوده است.

بیشتر بخوانید  اولین نمایشگاه صوت، تصویر، نور