پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی

 پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی صبح امروز ۱۲ تیر ماه در محل نمایشگاههای بین المللی شهر آفتاب افتتاح گردید

بنا برگزارش گسترش نیوز: پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی از امروز تا ۱۵ تیر ماه اددامه خواهد داشت.به گفته مسئولان برپایی این رویداد هدف از برگزاری این رویداد نگاهی جدید به صنعت نوشت افزار است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

در مراسم آغاز به کار این رویداد بین‌المللی، محمد رئوف قادری، مدیرعامل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب گفت: ظرفیت‌های خوبی در این عرصه داریم که میتواند به بومی‌سازی صنعت نوشت افزار منجر شود.وی با تاکید بر اینکه نوشت افزار یک صنعت بزرگ است، اظهار کرد: ما فقط با قلم و خودکار به تنهایی سروکار نداریم بلکه با یک صنعت عظیم مواجه هستیم که باید آن را جدی گرفت. سه دوره اول آن در مجموعه‌های دیگری برگزار شده بود اما اکنون دو دوره است که شهر آفتاب مسئولیت برپایی آن را عهده دار شده است.

قادری در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات شهر آفتاب اشاره کرد و گفت: همواره تاکید کردیم که شهر آفتاب قرار است رویدادهای نمایشگاهی را به صورت متمرکز برگزار کند. ۱۲ سال طول کشید تا رویای برگزاری رویدادها در یک مجموعه اختصاصی محقق شود. امروز ما موفق شدیم در طول سال‌های اخیر بستری را برای گفت‌وگوی رودررو به نفع فعالان عرصه اقتصاد جهانی ایجاد کنیم.مدیرعامل شهرآفتاب در مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی گفت: منتظر منطقه ویژه اقتصادی شهر آفتاب باشید.وی با نگاهی به چالش‌های پیش روی مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب اظهار کرد: البته هنوز کاستی‌های وجود دارد و نتوانستیم آنطور که باید و شاید در کشور به موضوع اهمیت رویدادهای نمایشگاهی بپردازیم.

بیشتر بخوانید  نمایشگاه کاشی، سرامیک و چینی

مدیرعامل مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب افزود: اکنون دو مشکل برای انتقال رویدادها از سایت تهران به شهرافتاب داریم.اول اینکه صنایع بزرگ چندان میل به جابه‌جایی ندارند. یعنی تغییر محل برای آنها دشوار است و نمی‌خواهند زحمت اینکار را به خودشان بدهند.این موضوعی است که با دستور شورای شهر در حال پیگیری است و قانونی در این زمینه توسط آنها تصویب شد که منع برگزاری رویدادهای صنعتی بزرگ در سایت تهران را متذکر می‌شود. دوم اینکه ما امروز یک فضای استاندارد داریم که با افزایش تعداد رویدادها باید با تخصیص بودجه به بزرگترین شهر نمایشگاهی کشور بدل شود.

قادری در پایان سخنان خود از لزوم ایجاد یک شهر نمایشگاهی مدرن در شهر آفتاب یاد کرد و گفت: آنچه در ذهن داریم یک شهر نمایشگاهی است که باید همه امکانات یک شهر مدرن در آن تعبیه شده باشد. شهر آفتاب همانطور که قبلاً هم گفتیم با هدف تبدیل به یک منطقه ویژه اقتصادی در حال توسعه است بنابراین نیاز به بخش‌های مختلفی دارد. در مذاکراتی که داشتیم مقدمات ایجاد فضاهای تفریحی و رفاهی ایجاد شده و به زودی وارد فاز اجرایی می‌شویم. ساخت چند هتل، رستوران و شهربازی در دستور کار است و دولت و مجلس نیز استراتژی ما را قبول کردند.