بازدید ‌رحمانی از ششمین نمایشگاه تخصصی پوشاک و بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی

رحمانی، وزیر صنعت – معدن و تجارت‌ از ششمین نمایشگاه تخصصی پوشاک و بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی – تخصصی صنعت نساجی که از روز یکشنبه ۱۱ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران در حال برگزاری است بازدید نمود‌‌‌.

– به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران:

در این بازدید رحمانی با دست اندرکاران، غرفه داران و علاقمندان این صنعت در مورد مسائل مربوطه گفتگو کرده و راهکارهایی را برای برگزاری بهتر این نمایشگاه ارائه نمود .

وی در این بازدید با بیان اینکه تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی در اولویت و دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، اعلام کرد: ‌وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور جلوگیری از کمبود مواد اولیه پوشاک و نساجی جلسه‌ای را در وزارتخانه برگزار کرده و تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی را در دستور کار خود قرار داد.

او افزود: در تامین مواد اولیه صنعت پوشاک و نساجی در صورت داشتن ظرفیت‌های موجود در کشور مقداری از مواد اولیه از طریق تولیدات داخلی در حال تامین است و در صورت کمبود مقداری نیز با اولویت از طریق واردات با تخصیص ارز مبادلاتی تامین خواهد شد.

او همچنین اظهار داشت : طبق آمارهای موجود، صادرات الیاف طبیعی و مصنوعی نسبت به زمان مشابه پارسال افزایش داشته است. این امر نشان می‌دهد که واحدهای تولید کننده نخ و پارچه کشور با ظرفیت بیشتری کار می‌کنند و اگر در بازار داخلی دچار کمبودی  باشیم وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارائه تدابیر لازم کمبودها را جبران خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  بازگشایی نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته

شایان ذکر است ‌:

در این بازدید قبادی، ‌معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت – معدن و تجارت ‌و جمعی از معاونین و مدیران شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و هیات همراه ایشان نیز رحمانی را همراهی نمودند.

نمایشگاه پوشاک نمایشگاه پوشاک نمایشگاه پوشاک نمایشگاه پوشاک نمایشگاه پوشاک