بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران

 بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانامروز صبح سوم شهریور ۱۳۹۷   با حضور مقامات و مسئولین ذیربط و همچنین علاقمندان و مشتاقان این بخش در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح گردید.

– به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران :

بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با حضور شریعتمداری وزیر صنعت – معدن و تجارت و قبادی عضو هیات مدیره و سرپرست شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و هیات همراه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز بکار نمود.

این گزارش حاکی است:

– در بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران

تعداد ۶۷۰ شرکت داخلی در فضای نمایشگاهی به وسعت ۵۰,۰۰۰ مترمربع حضور دارند که در زمینه تولید انواع فرش دستباف فعالیت داشته و آخرین نوآوریهایی خود را در این عرصه به بازدیدکنندگان محترم ارایه می نمایند.

به گزارش گسترش‌نیوز: بیست و هفتمین رویداد بین‌المللی فرش دستباف ایران آغاز شد. فرشته دستپاک، رئیس مرکز ملی فرش ایران در مراسم افتتاح این رویداد گفت: فرش ایرانی به معنای فرهنگ، هنر، تمدن و زیبایی. بر همین اساس هم این رویداد به دنبال یافتن راهی برای توسعه هنر صنعت فرش به عنوان هنری با جمعیت ۲.۵ میلیون نفر است.

 

تورج ژوله، فرش پژوه ایرانی نیز در بخشی از این مراسم گفت: بیست و هفت سال پیش، یعنی در نخستین دوره این رویداد شرایط اقتصادی کشور بسیار دشوار بود. اکنون باز هم در شرایط دشواری هستیم و جامعه میلیونی فرش کشور چشم انتظار حمایت دولت است.

وی افزود: متاسفانه هیچ تصمیم موثری در این هنر مردمی نمی‌بینیم. علاوه بر این در این شرایط برای بهبود وضعیت هر صنعت، جلسات متعددی برگزار می‌شود، اما خانواده ۲.۵ میلیون نفری فرش شاهد هیچ دعوتی نبودند. با وجود ایجاد مرکز ملی فرش دستباف، اما این حوزه باید اداره‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشد تا بتواند مطالبات خود را رفع کند.

بیشتر بخوانید  افتتاح نمایشگاه مبلمان منزل HOFEX

قابل ذکر است :

این نمایشگاه تا روز جمعه ۹ شهریورماه ۱۳۹۷ ادامه خواهد یافت که علاقمندان و متخصصین محترم میتوانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر از آن بازدید بعمل آورند.

 

 

نمایشگاه فرش

نمایشگاه فرش

 

نمایشگاه فرش