دهمین نمایشگاه سنگهای تزیینی، معدن، ماشین الات و تجهیزات

دهمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزیینی ،معدن، ماشین الات و تجهیزات مربوطه افتتاح با میزبانی دکتر اسفهبدی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و حضور دکتر هاشمی قایم مقام وزیر کشور ، دکتر سرقینی معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت ،کونچاتوری سفیر کشور ایتالیا در تهران ،مقامات و مسئولین ذیربط و همچنین علاقمندان و مشتاقان این بخش از صنایع کشورمان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران گشایش یافت .

قابل ذکر است:

دهمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزیینی ،معدن، ماشین الات و تجهیزات مربوطه با مشارکت

۱۳۳ شرکت داخلی و ۳۶ شرکت خارجی از۵ کشور جهان شامل : ایتالیا،آلمان ، اسپانیا ،ترکیه ، چین در فضای نمایشگاهی به وسعت ۱۵۳۵۸مترمربع که در زمینه تولید انواع سنگ ،معدن ،ماشین الات مربوطه ، سنگهای تجسمس و حکاکی شده دارندآخرین محصولات خود رادر معرض بازدید علاقه مندان قرار داده اند .

شایان ذکر است : اکثر تولیدات و محصولات ارائه شده با همت تولید کنندگان داخلی قابل رقابت با بزرگترین تولید کنندگان سنگ و محصولات سنگی در جهان می باشد.

بنا بر این گزارش : این نمایشگاه از ۲۸ لغایت ۳۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۱۶ پذیرای علاقمندان این بخش از صنایع کشورمان خواهد بود.

کاوه فاضل، مجری برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته در گفت‌وگو با گسترش نیوز از جزییات برپایی این رویداد ۴ روزه سخن گفت: دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته از پنجشنبه ۲۸ تیرماه آغاز به کار کرد و تا یکشنبه ۳۱ تیرماه در سایت تهران برپاست. فضای تحت پوشش این رویداد در مجموع ۲۵ هزار مترمربع است که شامل ۱۰ هزار متر فضای مفید نمایشگاهی می‌شود.

بیشتر بخوانید  اطلاعیه 17انجمن غرفه سازان

وی با اشاره به آمار حضور شرکت‌های خارجی در این رویداد اظهار کرد: امسال شرکت‌های متعددی از کشورهای آلمان، ایتالیا، چین، ترکیه و اسپانیا به رویداد سنگ تهران آمدند. با این حال این رویداد نیز مانند سایر رویدادهایی که در ایران برگزار می‌شود، به شدت از فضای تحریم‌ها تاثیر پذیرفته و نسبت به گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش مشارکت در بخش خارجی را شاهد هستیم. البته نگاهی به سایر رویدادهای داخلی نشان می‌دهد برخی از رویدادها به دلیل مواجه با تحریم تا ۵۰ درصد با کاهش استقبال شرکت‌های خارجی مواجه شده‌اند.

نمایشگاه سنگ نمایشگاه سنگ