روز جهانی نمایشگاه ها

به گزارش نشریه عصر نمایشگاه- عضو هیئت مدیره شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و رئیس ستاد برگزاری مراسم روز جهانی نمایشگاه ها گفت: مراسم امسال در روز ۱۲ خرداد ماه و در فضای باز جایگاه مراسم در میدان اکسپو نمایشگاه بین المللی و با رویکرد گسترش و فراگیری عرصه مراسم روز جهانی نمایشگاه ها به بیرون از خانواده صنعت نمایشگاهی کشور برگزار خواهد شد.

نلسون حضرتی در خصوص برگزاری مراسم روز جهانی نمایشگاه ها در گفت وگو با پایگاه خبری عصر نمایشگاه گفت: نمایشگاه یک امر کاملا تخصصی است و فرآیند آن متفاوت از حوزه های اجرایی دیگر در کشور است و مادامی که نگاه تخصصی به این حوزه نداشته باشیم امکان تغییر فرآیند و رویکرد در این حوزه را نخواهیم داشت.

وی در ادامه گفتند من اعتقاد دارم اگر قرار است حوزه نمایشگاهی کشور افق روبه جلویی داشته باشد حتما باید نوع نگاه خود را به صنعت نمایشگاهی تغییر دهیم و ایمان داشته باشیم که می توانیم در این ساختار تغییراتی را ایجاد کنیم . این تغییر هم زمان برخواهد بود ولی با برنامه ریزی ها و فرآیند سازی ها در دراز مدت حتما امکان پذیر است و جواب خواهد داد.
حضرتی افزود: اگر کشورهای توسعه یافته به موفقیت دست یافته اند برای این توسعه یافتگی وقت و زمان ، برنامه ریزی و هزینه کرده اند. نگاه ما به نمایشگاه نباید به عنوان یک بنگاه اقتصادی صرف باشد و باید این نگاه را تغییر دهیم.

روز جهانی نمایشگاه ها می تواند یک پیام خوب را برای تمام جهان داشته باشد و اینکه نمایشگاه ها محلی هستند برای گفت و گو و ایجاد ارتباطات نزدیک تر، برای تبادلات فرهنگی بیشتر با دنیا و برای ایجاد دوستی های جدید.

بیشتر بخوانید  گواهینامه ثبت انجمن صادر شد

روز جهانی نمایشگاه ها می خواهد حاصل این فرایند ها را جشن بگیرد و اطلاع رسانی کند و به آگاهی همگان برساند. کشور ما نیز از پیشینه بسیار خوبی در صنعت نمایشگاهی برخوردار است تقریبا با نیم قرن سابقه فعالیت در دنیا یکی از پیشگامان و بهترین ها بوده ایم و هنوز پتانسیل رشد بسیار داریم ولی برنامه ای برای رشد متاسفانه نداریم.

روز جهانی نمایشگاه ها می تواند بهانه باشد برای نگاه جدید تر به صنعت نمایشگاهی و یک وفاق و اتحاد ملی که به سمت وفاق و اتحاد جهانی و همسویی با صدای صنعت نمایشگاهی در جهان باشد.

ایشان در خصوص مراسم امسال گفت: تا کنون مراسم روز جهانی نمایشگاه ها بیشتردرون خانواده صنعت نمایشگاهی برگزار و جشن گرفته شده است. امسال دیدگاه دوستان در انجمن های سه گانه بر این مبنا بود که مراسم گرامیداشت و پیام این روز را به بیرون از خانواده صنعت نمایشگاهی نیز منتقل کنیم و گسترش دهیم و به همین دلیل برای حضور در مراسم امسال از فعالین سایر بخش های تجاری و اقتصادی کشور نیز دعوت به عمل آمده است.
وی افزود: ما در مسیر این گسترش به کمک اصحاب رسانه نیاز خواهیم داشت تا در کنار ما باشند. از همین رو نشست خبری در روز شنبه ۴ خرداد ماه ۱۳۹۸ با حضور اصحاب رسانه برنامه ریزی شده است تا در آن نشست از افکار و ایده های اصحاب رسانه نیز برای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم استفاده کنیم و جزئیات برنامه های این  مراسم  نیز در روز نشست با همکاری و همفکری رسانه ها اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید  سومین  نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران ( ایران اکسپو 2018 )