سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور مقامات و مسئولین ذیربط و همچنین علاقمندان و مشتاقان این بخش در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح گردید.

– به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران:

سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی به میزبانی عباس قبادی عضو هیات مدیره و سرپرست شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی – صنایع دستی و گردشگری ، علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و همچنین خانم معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و هیات همراه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز بکار نمود.

این گزارش حاکی است:

– در سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی

تعداد ۴۷۰ شرکت داخلی در فضای نمایشگاهی به وسعت ۱۶,۰۰۰ مترمربع حضور دارند که در زمینه تولید انواع نساجی سنتی، انواع بافت ها، پوشاک سنتی، هنرهای سنتی وابسته به معماری ، کاشی و سرامیک سنتی، سفال، و انواع صنایع دستی فعالیت داشته و آخرین نوآوریهایی خود را در این عرصه به بازدیدکنندگان محترم ارایه می نمایند.

گسترش نیوز گزارش می دهد؛تاریخچه نمایشگاه ملی صنایع دستی

سی دوره است که نمایشگاه صنایع دستی در تهران برگزار می‌شود، نمایشگاهی که باعث ترویج هر چه بیشتر صنایع دستی در میان مردم شده است. این رویداد که در تقویم نمایشگاهی به صورت سالیانه قرار دارد، در برخی مواقع، دو مرتبه در سال برپا می‌شود. در این نوشتار قصد داریم نیم نگاهی به تاریخچه نمایشگاه ملی صنایع دستی در شهر تهران داشته باشیم.

بیشتر بخوانید  مدارک لازم جهت عضویت در انجمن

گسترش نیوز: با توجه به این که در آستانه برپایی سی امین دوره نمایشگاه صنایع دستی در تهران هستیم، آگاهی از سوابق این نمایشگاه در شهر تهران می‌تواند مفید باشد و اطلاعاتی در زمینه تعداد شرکت کنندگان، غرفه‌ها و میزان پیشرفت این نمایشگاه در سال‌های اخیر بدهد.

 

لازم به ذکر است که نمایشگاه ملی صنایع دستی علاوه بر ایجاد بازار فروش برای صنعتگران، عرصه رقابتی میان صنعتگران به حساب می‌آید باعث آشنایی عموم مردم با انواع صنایع دستی می‌شود. مردم ما می‌توانند در نمایشگاه صنایع دستی از نزدیک با تولیدات عرصه صنایع دستی آشنا شوند بنابراین برگزاری نمایشگاه‌های ملی صنایع دستی موجب رونق هر بیشتر صنایع دستی می‌شود.

قابل ذکر است :

این نمایشگاه تا روز جمعه ۹ شهریورماه ۱۳۹۷ ادامه خواهد یافت که علاقمندان و متخصصین محترم میتوانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر از آن بازدید بعمل آورند.

نمایشگاه صنایع دستی نمایشگاه صنایع دستی نمایشگاه صنایع دستی